خرید ورق آهن 2 میل

ورق ایران از شرکت های معروف حوزه آهن و ورق آهن می باشد. محصولات ما شامل انواع ورق (ورق سیاه، ورق آهن 2 میل، ورق گالوانیزه و…) و انواع میلگرد می باشد. ما همیشه در تلاشیم تا بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتری قرار دهیم. یکی از محصولات ما، ورق آهن 2 میل می باشد که در ا کارخانجات معتبر کشور تولید می شوند. برای اطلاع دقیق از این محصول و خرید ورق آهن 2 میل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره و سفارش محصول
خرید ورق آهن 2میل

مزایا ورق ایران نسبت به سایر رقبا 

مزایا ورق ایران نسبت به سایر رقبا

قیمت مناسب

مزایا ورق ایران نسبت به سایر رقبا

سرعت اجرا

مزایا ورق ایران نسبت به سایر رقبا

کیفیت برتر

درباره ما

درباره ورق آهن 2 میل

ورق های فولادی به روش های نورد سرد و گرم ساخته می شوند، تفاوت روش ساخت آنها باعث تفاوت در کاربرد و مشخصات انواع ورق های آهن شده است، به همین دلیل اگر قصد خرید ورق آهن 2 میل را دارید می بایست اطلاعات خود را برای سفارش این محصول تکمیل کنید. ورق سیاه یکی از انواع ورق های فولادی است که با روش نورد گرم ساخته می شود که ورق آهن دو میل یکی از نوع های ورق سیاه است. این نوع ورق کاربرد های بسیاری در صنایع گوناگون دارد. ورق های سیاه 2 میل معمولا با طول 2 متر، عرض 1 متر با وزنی معادل 32 کیلوگرم هستند. البته این ورق ها عرض 125 نیز دارند که وزن آنها حدود 50 کیلوگرم است. همچنین این ورق ها معمولا با استاندارد ST37 ساخته می شوند.

برای اطلاع قیمت و سفارش کلیک کنید

سوالات متداول

به طور کلی ورق سیاه 2 میل، دو ابعاد اصلی دارد که عبارتند از: طول 2 متر، عرض 1 متر، وزن 32 کیلوگرم – طول 2 متر، عرض 1.25 متر، وزن: 50 کیلوگرم

بله، برخی کارخانجات معتبر مثل : فولاد مبارکه و نورد اهواز ورق های فولادی با ضخامت 2 میل و 1.8 میل تولید می کنند

بله امکان برشکاری، خم و فرم دهی روی ورق آهن 2 میل وجود دارد.

در واقع ST37 آلیاژ فلزی است که کاربرد زیادی در ساختمان سازی و راهسازی دارد. به این آلیاژ فولاد نرمه هم می گویند، در ایران ورق های این آلیاژ به اسم ورق سیاه ST37 شناخته می شوند.

شما می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری خرید خود را از ما انجام دهید. در ضمن ما ارسال به تمام نقاط کشور را داریم.

سوالات متداول

 وزن ورق آهن دو میل بر اساس ابعاد

ابعاد20*10 25*10 30*10 25*15 20*20 25*25 20*30 30*30 50*30
60*3035*3540*20
وزن56777991015171311

ابعاد30*4040*4050*4060*4080*40100*4020*5050*5020*6060*6070*7090*90
وزن 1
1517192327131915232734

 نگهداری از سازه های آهنی 

در کنار ویژگی های فوق العاده ای که  عناصر فولاد و آهن دارند و  سبب محبوبیت آنها در صنعت شده است ویژگی های بد و معایبی دارند که باید در هنگام بکارگیری آنها مورد توجه باشند و آن ویژگی بد این است که هنگام قرارگیری در رطوبت و فضای آزاد بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند که باعث ایجاد خرابی هایی در سازه از جمله ریزش و غیره می شود. اما برای افزایش ماندگاری آنها و جلوگیری از زنگ زدگی ، پوسیدگی و شکستگی  اقداماتی از جمله استفاده از ورق گالوانیزه بر روی آنها صورت می گیرد .

نگهداری از سازه های آهنی

کاربردها و ویژگی های ورق آهن

ویژگی های فوق العاده و بسیار خوب ورق آهن سبب شده تا به پرکاربردترین و اصلی ترین ورق های موردنیاز و مورد استفاده در صنعت باشد، از جمله ویژگی های آن می توان به انعطاف پذیری،چکش خواری ، استحکام و مقاومت بالا در برابر انواع صدمات مکانیکی ، هزینه کم و بی شمار ویژگی  دیگر اشاره کرد. همه این ویژگی های خوب و مثبت سبب شده تا ورق آهن نه تنها در صنعت و ساخت و ساز پراستفاده باشد بلکه باعث رشد و رونق صنعت در کشور شود.از اشکال پرکاربرد آهن می توان به انواع ورق( ورق سیاه، روغنی، گالوانیزه، روغنی شیروانی، ورق اسید شویی)، انواع میلگرد و تیر آهن اشاره کرد. البته باید به این موضوع توجه کرد که در کنار ویژگی های کلی ورق آهن هر یک از انواع آن ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خودشان را دارند که باعث می شود هر کدام به طور انحصاری در بخش ها و جاهای مختلفی کاربرد به خصوصی داشته باشند.

برای سفارش ورق آهن 2 میل همین حالا کلیک کنید!

ورق ایران مطمئن برای ثبت سفارشات عمده انواع ورق ها و قطعات آهنی

هدف ما جلب رضایت و تامین کالاهای با کیفیت و به قیمت شماست

برای اطلاع قیمت و سفارش کلیک کنید
چه عواملی بر قیمت ورق آهن تاثیرگذار هستند؟

چه عواملی بر قیمت ورق آهن تاثیرگذار هستند ؟

عوامل متعددی بر قیمت ورق آهن دو میل و به طور کلی قیمت ورق های آهن تاثیر می گذارند که تعدادی از آنها شامل موارد زیر می شوند.

  • قیمت مواد اولیه

  • هزینه هایی که صرف حمل و نقل اوراق آهنی می شود

  • نرخ تورم جهانی

  • هزینه سوخت و انرژی که کارخانه های برای تولید ورق آهن مصرف می کنند

اخبار ورق ایران در خبرگزاری ها

اخبار ورق ایران در خبرگزاری مهر
اخبار ورق ایران در خبرگزاری ها

معرفی انواع میلگرد

میلگردها نیز مانند ورق های آهن نقش ها و کاربردهای مهمی دارند، درحقیقت میلگردها از قطعات ضروری ای هستند که در  ساختمان سازی مورداستفاده قرار می گیرند و به طور کلی از مصالح پرکاربرد در اسکلت سازی هستند. میلگردها  مانند سایر قطعاتی که در صنعت های مختلف استفاده می شوند.برای عملکرد بهتر و باکیفیت تر باید طبق یک سری اصول و رعایت استانداردهایی ضمن تولید ساخته شوند.

معرفی انواع میلگرد

میلگرد A1

معرفی انواع میلگرد

میلگرد A2

معرفی انواع میلگرد

میلگرد A3

معرفی انواع میلگرد

 میلگرد A4

این مسئله حائز اهمیت است که هر استاندارد باعث ایجاد مقاومت خاصی در انواع میلگرد می شود و هر یک از استانداردها صرفا مناسب برای استفاده در مناطق خاص می باشند.این استانداردها استانداردهای تعیین شده در سطح بین المللی و در سطح کشور می باشند.در کشور ما شرکت ذوب آهن اصفهان از پیشگامان تولید میلگرد براساس استانداردهای ایرانی و بین المللی است.

نحوه تشخیص میلگردهای A1 تا A4

بررسی تفاوت ها و ویژگی های میلگردها وابسته به مقاطع آنها و نوع آجی که دارند می باشد. میلگردهای A1 دارای مقاطع نرم و بدون آج هستند، میلگردهای A2 مقاطع نیمه سختی دارند و آج آنها ساده است، میلگردهای A3 مقاطع سخت با آج پیچیده دارند و درنهایت میلگردهای A4 دارای مقاطع سخت و آج مرکب می باشند.

ویژگی های میلگرد A1

میلگرد های A1 که به میلگرد های نرم نیز معروف هستند شکل ظاهری صاف دارند و اصولا هیچ گونه آجی روی آنها نیست و چون آجی ندارند در عملیات های حرارتی مورداستفاده قرار می گیرند. مسئله مهم و مورد توجه دیگر قابلیت استفاده این میلگردها در خم کاری و باز خم کاری است چرا که در ترکیبات ساختای آنها مواد شیمیایی کربن دار  کمی بکار گرفته شده است.

ویژگی های میلگرد A2

میلگردهای A2 روی بدنه خود آج های مارپیچ دارند که در طول بدنه یکنواخت و در یک جهت هستند. استفاده این ملگردها بیشتر در جهت امور ساختمانی است. این میلگردها به عنوان میلگردهای نیمه ترد شناخته می شوند و با توجه به شرایط و استانداردهایی که دارند در خم کاری و جوشکاری از آنها استفاده نمی شود.

ویژگی های میلگرد A3

این میلگردها به میلگردهای نیمه سخت معروف هستند که مناسب برای بکارگیری در جوشکاری نیستند و نسبت به بقیه میلگردها کمترین میزان تغییر شکل که حدود 14 درصد هست را  دارا می باشند.

ویژگی های میلگرد A4

این میلگرد نیز همانند میلگرد A3 نوعی میلگرد جناغی است اما میلگردهای آن در خلاف جهت میلگرد های A3 می باشد. میلگردهای A4 در دسته میلگرهای سخت طبقه بندی می شوند که معمولا به آنها میلگردهای آجدار مرکب گفته می شود و نسبت به سایر میلگردها مقاوم تر و گران قیمت تر می باشند.

معرفی انواع اساندارد میلگرد

انواع استاندارد میلگرد

استاندارد روسی

انواع استاندارد میلگرد

استاندارد اروپا DIN

انواع استاندارد میلگرد

استاندارد JIS ژاپن 

انواع استاندارد میلگرد

استاندارد میلگرد در ایران

معرفی استاندارد روسی 

از جمله انواع استاناردهایی که هنگام تولید میلگردها در نظر گرفته می شود استادارد روسی است، همچنین این استاندارد در هنگام تولید مقاطع فولادی ز جمله میلگرد در ایران مورد توجه است. میلگردهایی که براساس این استاندارد ساخته می شوند در چند نمونه سختی: سخت نیمه سخت ونرم به تولید می رسند.

معرفی استاندارد اروپا DIN

این استاندارد نیز از دیگر انواع استاندارد و می توان گفت از معتبرترین وشناخته شده ترین استانداردهای انواع میلگرد در سطح جهان است که ه طور کل مورد استفاده در کشورهای اروپایی می باشد. البته نکته قابل توجه این است که بنا به دلایل ساختاری مهندسیان توصیه می کنند که از ایننوع میلگردها در سازه های موجود در مناطقزلزله خیز استفاده نشود. طبق این استاندارد برای ایجاد تفاوت مقاومت در سطح و مقطع فولاد شمش فولادی را پس از مرحله نورد، از لوله های آب سرد به دمای محیط عبور می دهند و در نتیجه با یکدفعه سرد شدن فولاد این اتفاق رخ می دهد.

معرفی استاندارد JIS ژاپن

این استاندارد از مهم ترین استانداردها می باشد. در ژاپن بسیاری ازمیلگردها به این شکل به تولید می رسند. نحه تولید این میلگردها به گونه ای است که مقاومت در کل مقطع فولادی یکسان است. به زبان علمی تر : روش تولید آنها باعث می شود تا افزایش خواص مکانیکی و شیمیایی در کل سطح داخلی و خارجی یکسان باشد و درنهایت مقاومت مطلوبی داشته باشند.

معرفی استاندارد میلگرد در ایران

این استاندارد،  استاندارد ملی ایران نام دارد که به استاندارد 3132 نیز معروف است و درواقع چکیده چندین استاندارد جهانی می باشد که در تولید میلگرد هر دو روش آلیاژی و ترمکس را به کار می برند. اما در بند 13 این استاندارد، تولیدکنندگان میلگرد باید روش تولیدی را در پلاک الصاقی میلگرد که کلیه مشخصات در آن ذکر شده، بیان کنند تا فروشندگان با آن کاملا آشنا شوند.