ورق آهن فلاشینگ

ورقی که از آن برای پوشش درزهای مختلف از جمله ساندویچ پنل های دیواری به منظور پیشگیری از نفوذ رطوبت و … استفاده می شود ورق آهن فلاشینگ است. همچنین از ورق آهن فلاشینگ به منظور زیبا سازی پنجره ها در ساندویچ پنل ها استفاده می شود. این ورق ها اندازه ها و ابعاد مختلفی دارند و بر اساس نیاز مشتری طراحی می شوند.

ورق آهن فلاشینگ چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد؟

در حوزه خرید و فروش ورق آهن خرید ورق های مختلفی مثل خرید ورق سیاه وجود دارد. یکی از انواع این ورق ها ورق آهن فلاشینگ است. این محصول در راستای پوشش درزهای مختلف در دیواره های سردخانه و ساندویچ پنل های دیواری استفاده می شود. زیرا درزها بیشتر از هر محل دیگری در معرض نفوذ رطوبت ، آب ، آلودگی و … قرار دارند. به همین دلیل بیشترین کاربرد ورق آهن فلاشینگ در صنعت ساختمان سازی است. متریال اصلی آن ها از آلومینیوم می باشد. همچنین از آهن گالوانیزه هم می توان برای تولید ورق هایی با ضخامت 0.4 و 0.5 نیز استفاده کرد.

نوعی از ورق های فلاشینگ نیز وجود دارد که به نام عرشه فولادی شناخته می شوند. این محصول در نمای ساختمان کاربرد زیادی دارد و اگر از آن ها استفاده نشود نمای ساختمان جلوه ای ناخوشایند پیدا خواهد کرد. نمای ساختمان بیشتر از هر چیز در معرض بارش باران ، برف ، تگرگ و .. .قرار دارد و اگر از این محصولات به منظور مراقبت از آن استفاده نشود مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

 

ورق آهن فلاشینگ چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد؟

قیمت ورق آهن فلاشینگ

در حوزه فروش ورق آهن قیمت ها بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می شود. قیمتی که برای ورق آهن از نوع فلاشینگ در نظر گرفته می شود هم از این قائده مستثنی نیست. یکی از این پارامترها ، میزان ضخامت و اندازه آن است. قطعا با افزایش میزان ضخامت شاهد بالا رفتن قیمت آن خواهیم بود. علاوه بر ضخامت سایر عوامل نظیر نوع ورق ، رنگ کاری و ابعادی مانند ارتفاع و عرض نیز مورد توجه قرار دارد.

ورق فلاشینگ گالوانیزه

ورق های فلاشینگ به صورت گالوانیزه هم تولید می شوند. این ورق ها در برابر اکسیداسیون از مقاومت بسیار عالی برخوردار هستند و نمای زیبایی در درزهای ساندویچ پنل ها دارند. ورق های گالوانیزه در روند سخت شدن ، آبدیده می شوند تا از مقاومت کافی برخوردار شوند. قیمت این ورق ها نیز بر اساس میزان ضخامت، پوشش روی و همچنین شکل ظاهری و ابعاد تعیین می شود. به همین دلیل نمی توان یک قیمت ثابت برای این نوع از ورق ها ارائه داد.

انواع ورق آهن فلاشینگ

در خرید و فروش ورق آهن انواع ورق آهن بر اساس نوع کاربرد طراحی می شوند. به طور مثال فلاشینگ پنجره دارای طراحی متفاوتی نسبت به تاج و زیر تاج است. علاوه بر آن فلاشینگ کج ، طرح دار ، ورق کاری و پشت بام نیز از سایر مدل ها و انواع ورق فلاشینگ محسوب می شوند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی هایی منحصر به فردی هستند.

مزایای ورق فلاشینگ

پنهان کردن درزها

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد از ورق های فلاشینگ به منظور پنهان کردن درزهای اتصال بین دو قطعه استفاده می شود. به همین دلیل کاربرد زیادی در بخش های مختلف از جمله سوله سازی ، ساختمان سازی ، نمای ساختمان و … دارند. این ورق ها به عنوان درز بند نیز محسوب می شود و اجازه نمی دهند که نفوذ رطوبت بین دو اتصال باعث خرابی آن ها شود. مخصوصا در مناطق و اقلیم هایی که از رطوبت زیادی برخوردار هستند گزینه مناسبی برای استفاده از این ورق ها محسوب می شوند.

پیشگیری از پیچیدن باد در سازه

هنگامی که بین اتصال دو قطعه از ورق فلاشینگ استفاده نشود احتمال نفوذ و پیچیدن باد در آن وجود دارد. اگر وزش باد و طوفان شدید باشد سبب کنده شدن سازه خواهد شد و این موضوع می توانید ایمنی سازه را تحت تاثیر قرار دهد.

زیبایی و بهبود جلوه سازه

زمانی که از ورق آهن فلاشینگ در سازه هایی مانند نمای ساختمان استفاده می شود نمای آن را بهبود می دهد. نمای ساختمان با متریال مختلفی تولید می شود. در نمونه های مدرن و جدید شاهد استفاده از ورق های آهن گالوانیزه هم هستیم. علاوه بر این نمای داخلی سوله های صنعتی نیز با استفاده از این ورق ها زیباتر خواهد شد.

 

مزایای ورق فلاشینگ

نحوه تولید ورق فلاشینگ

اگر بخواهیم در خصوص نحوه تولید ورق فلاشینگ توضیح دهیم باید اشاره ای به نیاز مشتری کنیم. قطعا هر تولید بر اساس نیاز مشتری انجام می شود. در مرحله اول ضخامت و نوع ورق بر اساس سفارش مشتری انتخاب می شود و سپس با استفاده از دستگاه اتوماتیک مانند cnc اقدام به برش آن می شود. بعد از اتمام برش توسط دستگاه های مخصوص زاویه های مورد نظر را بر روی ورق ایجاد می کنیم و آن را خم می کنیم. بعد از اینکه خم شدن ورق در زاویه مورد نظر انجام شد نوبت به نصب آن می رسد. نصب ورق های فلاشینگ یک امر تخصصی است و توصیه می کنیم آن را به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بسپارید.

نحوه خرید ورق فلاشینگ

در سال های اخیر که تعداد فروشگاه های اینترنتی در دنیای وب افزایش پیدا کرده است شاهد راه اندازی فروشگاه هایی در زمینه تولید و فروش ورق آهن نیز هستیم. در این وب سایت علاوه بر فروش ورق فلاشینگ شاهد خرید ورق آهن 2 میل و خرید ورق سیاه اصفهان نیز هستیم. به منظور انتخاب بهترین وب سایت برای خرید محصولات مورد نیاز خود باید جوانب مختلفی را بسنجید. به طور مثال وب سایت ” ورق ایران ” در طول سال های فعالیت خود محصولات تولیدی را با بهترین کیفیت به مشتری عرضه کرد و توانست رضایت و اعتماد آن ها را به خود جلب کند. از این رو وب سایت ورق ایران دارای جایگاهی مناسب در بین فروشگاه های اینترنتی و تولید  انواع ورق آهن است.

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که تولید انواع ورق آهن صنعتی ، معمولی، سیاه ، روغنی و … باید بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا باشد تا بهترین عملکرد و راندمان را از خود نشان دهند. تمام محصولاتی که در وب سایت ورق ایران به فروش می رسند بر همین قاعده و اصل تولید شده اند.