ورق توری استیل

در این مقاله قصد داریم راجع به ورق توری استیل صحبت کنیم. ورق توری استیل که تحت عنوان Stainless Steel Mesh نیز شناخته می شود از آلیاژهای آهن تولید می شوند که دارای 10 الی 30 درصد کروم هستند. در این ترکیب از مقداری کمی عنصر کربن نیز استفاده شده است. ورق توری استیل در برابر عوامل مخرب مانند پوسیدگی ، خوردگی و اکسیداسیون مقاومت بی نظیری دارد. به همین دلیل دارای کاربرد زیادی در اغلب صنایع است.

ورق توری استیل و چه ویژگی هایی دارد؟

 برخی از افراد تصور می کنند که ورق استیل کاملا از استیل تولید شده است. در صورتی که این ورق ها از آلیاژ آهن و 10 الی 30 درصد از کروم هستند. به عبارتی دیگر دلیل براق بودن این ورق ها به دلیل وجود کروم در آن است. اگر به دنبال متریالی ضد زنگ و ضد خوردگی هستید می توانید ورق توری استیل را انتخاب کنید. این ورق ها به عنوان یک محصول دوستدار محیط زیست نیز شناخته می شوند زیرا قابلیت بازیافت دارند و عمر طولانی آن ها مهم ترین عامل در انتخاب شان محسوب می شود. علاوه بر مزایایی که درباره ورق های استیل گفتیم باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که سهولت در تمیز کردن ، نگهداری آسان و زیبایی از دیگر نکات مورد توجه در خصوص این ورق هاست.

ورق توری استیل و چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین ویژگی این ورق چیست؟

از مهم ترین ویژگی های توری استیل مقاومت آن در برابر خوردگی است. به نحوی که می توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید و شاهد سالم ماندن آن باشید. این ورق ها در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. هر چه درصد کروم بکار رفته در آن بیشتر باشد براق تر و در عین حال گران تر خواهد بود. اما ورق هایی که میزان کروم آن ها کمتر است از قیمت پایین تری برخوردار می باشند.

در هنگام بیان ویژگی های خرید ورق سیاه گفتیم که ورق گالوانیزه نسبت به ورق سیاه از مقاومت بالایی در برابر زنگ زدن برخوردار است. جالب است بدانید که ورق های استیل نسبت به ورق های pvc و گالوانیزه از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. در مطالب گذشته اشاره کردیم که اگر به درستی از ورق های گالوانیزه استفاده کنید می توانند بین 20 الی 70 سال سالم بمانند. پس نتیجه می گیریم که عمر ورق های استیل بسیار بیشتر است. همچنین این ورق ها خاصیت تطبیق پذیری دارند و می توانند محصول مناسبی برای تولید انواع کالاها باشند.

مزایای ورق استیل چیست ؟

یکی از دسته بندی های فروش ورق آهن، فروش ورق استیل است. علاوه بر مزایای زیادی که ورق های توری استیل دارند کاربردهای فراوانی نیز شامل آن ها می شود. از این محصول می توان در پروژه های مختلف همچون طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. به طور کلی در پروژه هایی که نیاز به مقاومت متریال وجود دارد می توانید از ورق های استیل کمک بگیرید. به طور مثال ساخت و تولید انواع حفاظ ها ، حصارهای امنیتی، ساخت انواع درب و پنجره ، دیوار، پایه های ساختمان و … زمینه مناسبی برای بکارگیری از این ورق ها محسوب می شود. از دیگر کاربردهای ورق های توری استیل در صنایع پتروشیمی و فیلتراسیون است. در صنایع مواد غذایی نیاز به ورق ها احساس می شود.

مصارف و کاربردها

با توجه به مزایای بسیار زیاد،  مش استیل برای بسیاری از صنایع و همچنین پروژه‌های طراحی داخلی منازل کاربرد دارد. توری استیل برای مواردی که نیاز به دوام بالا دارند مانند ساخت انواع حفاظ و حصارهای امنیتی یک انتخاب عالی است.

مصارف و کاربردهای ورق استیل

درجات مختلف کیفیت ورق استیل

در هنگام خرید و فروش ورق آهن توجه به گرید و کیفیت محصولات موضوع مهمی است. ورق توری استیل دارای گریدهای مختلف است که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارد. در این بخش به معرفی و بررسی گریدها و ویژگی های آن ها اشاره می کنیم.

گرید 1

گرید 1 ورق استیل دارای عناصری از جمله کروم و نیکل است. این ورق می تواند سال های طولانی سالم بماند و در برابر پوسیدگی ناشی از آب و اکسیداسیون به شدت مقاوم است. ورق هایی که در گرید 1 قرار دارند گزینه مناسبی برای نصب در محیط های مرطوبت شناخته شده اند و می توانند هزینه ها را در طول زمان کاهش دهند. به طور مثال مناطق شمالی و مناطق جنوبی که در کنار دریا قرار دارند و اقلیمی مرطوب دارند می توانند از این محصول استفاده کنند. ورق های استیل گرید 1 یا پانچ استیل 304 در صنایعی از جمله شیلات ، پرورش ماهی و همچنین پتروشیمی و خودروسازی استفاده می شود. اگر بخواهیم به طور کلی بررسی کنیم باید بگوییم که هر صنعتی که با اسید سروکار نداشته باشد می تواند از این ورق ها استفاده کند.

ورق های توری گرید 1 از نوع استیل معمولا از کشور چین وارد ایران می شوند و جزو آن دسته از محصولاتی هستند که به وفور در بازار یافت می شوند. البته برخی از تولید کنندگان نیز در کشورمان مشغول به تولید این محصول هستند. هر چه تعداد سوراخ های موجود بر روی ورق استیل بیشتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.

گرید 2

ورق استیل گرید یا ورق پانچ 316 یکی دیگر از انواع ورق استیل محسوب می شود که در برابر عواملی همچون اسید ، خوردگی و اکسیداسیون مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. در ورق های گرید 2 علاوه کروم و نیکل شاهد مولیبدن نیز هستیم که می تواند از زنگ زدن ورق در شرایط مرطوب جلوگیری کند. این ورق ها به راحتی در دسترس نیستند و نمی توانید در بازار آن ها را پیدا کنید. ورق های گرید 2 نیز از کشور چین وارد ایران می شوند ولی به دلیل ضد اسید بودن دارای قیمت بالاتری هستند.

از آن جایی که ورق های گرید 2 در برابر اسید و خوردگی ناشی از آن مقاوم هستند در صنایعی بکار می روند که با سیالات و مواد خورنده سروکار دارند. به طور مثال صنایع دارویی ، رنگ سازی و صنایع غذایی در این دسته قرار می گیرند. تولید این ورق ها بر اساس ضخامت ، مقدار و نوع چشمه توری و پانچ انجام می شود. ورق توری استیل به دو روش تولید می شود که می توان به بافتنی و جوشی اشاره کرد. هر کدام از این روش های دارای ویژگی ها و مزایای مختص به خود می باشد که می توان بر اساس نیاز اقدام به انتخاب یکی از آن ها کرد. شرکت های وارد کننده مثل ورق ایران که با خدمات خرید ورق آهن، ورق سیاه، خرید ورق آهن 2 میل و … در خدمت شما می باشد، مهم ترین عامل پخش کننده این محصول در بازار هستند. در خرید و فروش ورق آهن از نوع توری به فاکتورهای موثر بر انتخاب دقت کنید.