ورق دامپا

در ادامه صحبت راجع به ورق های مختلف مثل خرید ورق سیاه اصفهان، این بار قصد داریم راجع به ورق دامپا صحبت کنیم. ورق دامپا یک پروفیل پانل بندی است و منحصراً از مواد درجه یک بر روی دستگاه هیدرولیک مخصوص ساخته شده است و در دو استاندارد عرضی مختلف با حداکثر طول 10 متر عرضه می شود. در هر دو مورد، دامپا ظاهر زیبایی شناسی استثنایی، تصوری از کیفیت را به ساختمان می بخشد، به ویژه به این دلیل که ورق دامپا دارای یک مفصل پنهان است، که به این معنی است که کل ساختمان به روشی خاص با این نمای پانل عالی متحد شده است.

ورق دامپا با طول عمر و ظاهر زیبایی مشخص می شوند که گزینه ای بسیار جذاب تر از روکش با اکثر گزینه های دیگر است.

ورق دامپا چیست؟

ورق دامپا یک پروفیل پانل بندی است و منحصراً از مواد درجه یک بر روی دستگاه هیدرولیک مخصوص ساخته شده است و در دو استاندارد عرضی مختلف با حداکثر طول 10 متر عرضه می شود. در هر دو مورد، دمپا ظاهر زیبایی شناسی استثنایی، تصوری از کیفیت را به ساختمان می بخشد، به ویژه به این دلیل که دارای یک مفصل پنهان است، که به این معنی است که کل ساختمان به روشی خاص با این نمای پانل عالی متحد شده است.

ورق های دامپا با طول عمر و ظاهر زیبایی مشخص می شوند که گزینه ای بسیار جذاب تر از روکش با اکثر گزینه های دیگر در حوزه فروش ورق آهن است.

ورق فلز دامپا را در یک خط تولید کاملاً خودکار تولید می کنیم که تنها توسط یک کارگر سرویس می شود

در این نوع فرآیند تولید، احتمال خطا را از بین می‌برد، ظرفیت تولید بالایی را امکان‌پذیر می‌کند و ویژگی‌هایی را به محصول می‌دهد که با روش کلاسیک تولید به دست نمی‌آید.

ورق دامپا چیست؟

ورق دامپا برای سقف

با تمام مزایای ورق دامپا، پانل های سقفی را می توان به سرعت و به راحتی جدا کرد و بدون هیچ آسیبی دوباره سرهم کرد.

برای جلوگیری از گچ کاری کلاسیک و رنگ آمیزی مکرر سقف، ما ورق دامپا را به عنوان یک راه حل ایده آل برای کفپوش پیشنهاد می کنیم.

دامپا بر روی زیرسازی فلزی یا چوبی نصب میشود.

ورق دامپا ورق فلزی میباشد که تولید شده از ورق رنگی و روغنی میباشند. ورق دامپا در دو جهت استفاده میشوند: الف) پوشش سقف های کاذب ب) سقف شیروانی و با موج های مسطح مستطیلی در سطح خود زیبایی بصری خاصی به سقف می‌بخشد. این ورق ها علاوه برایجاد زیبایی بصری، مانع گذر باد به زیر سقف است.  نام دیگر ورق دامپا که بازاریان از آن استفاده میکنند ورق لمبه است.

انواع ورق دامپا

همانطور که در مقاله خرید ورق سیاه بیان کردیم، همه ورق ها انواع مختلفی دارند. ورق های دامپا هم انواع مختلفی دارد که در زیر به آنها میپردازیم:

دسته بندی ورق دامپا بر اساس جنس، رنگ، ابعاد، وزن متفاوت است.

دامپا بر اساس جنس

روغنی یا آهنی-رنگی-استیل-گالوانیزه-آلومینیوم-سفارشی

دامپا بر اساس طول

ورق دامپا طولی این دسته از ورق های دامپا به صورت رول فرمینگ با دستگاه های تمام اتوماتیک تولید می‌شوند. طول این نوع از ورق های دامپا متناسب با سفارش مشتری تعیین می‌گردد.

ورق دامپا سنتی

خم ورق های دامپا سنتی به صورت دستی و با دستگاه پرس انجام می‌شود و این ورق ها در طول 2 و 2.5 متر تولید می‌شوند.

دامپا براساس ضخامت

ورق های لمبه دارای انواع مختلف با ضخامت 0.18 میلیمتر الی 1 میلیمتر هستند که مانند خرید ورق آهن 2 میل متناسب با ضخامت آن ها در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دامپا براساس شکل ظاهری

این لمبه ها از نظر شکل ظاهری در انواع ساده و سوراخ دار به بازار عرضه شده اند.

ورق دامپا چگونه تولید میشود

دامپا به دو روش سنتی و صنعتی تولید میشود:

روش صنعتی

در این روش از ورق رنگی با طرح و نقش مختلف برای تولید ورق لمبه استفاده می‌شود و در این روش ورق ها به صورت رول های طولی تولید می‌شوند. این روش مزایای بیشتری نسبت به سنتی دارد؛ از جمله سرعت تولید بالا، لازم به ذکر است که بدانید پرتی ورق در این روش برابر با صفر است.

روش سنتی

در روش سنتی که از دستگاه پرس استفاده میشود که طرح های مختلفی قابل اجرا است. تنها ضعفی که این روش میتواند داشته باشد سرعت تولید پایین و طول محدود در تولید آنهاست.

ورق دامپا در کجا استفاده میشود؟

با توجه به اینکه ورق های دامپا در رنگ- جنس-ابعاد و وزن متفاوتی تولید مشوند کاربرد آنها متعدد است که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

سقف ویلا و سقف کاذب

مراکز آموزشی و بهداشتی

سازه شیروانی

سوله

 سردر

پمپ بنزین

 دیوار کانکس

ورق دامپا در کجا استفاده میشود؟

ویژگی های ورق دامپا

 ورق های لمبه چون از جمله سازه های سبک به حساب می آیندموجب کاهش بار مرده ساختمان میشوند.

 ورق های لمبه مقاومت بالایی در برابر زلزله، آتش سوزی، رطوبت، عوامل جوی همچون باد و طوفان دارند که یک مزیت به حساب می آیند.

لمبه چون سبک است نصب و حمل آنها بسیار آسان است و سرعت اجرای بسیاربالایی دارند.

 انعطاف پذیری بالای دامپا یک مزیت به حساب می آید که زیبایی را در سازه نمایان میکند.

قیمت ورق دامپا

چون ورق دامپا در رنگ- جنس-ابعاد و وزن مختلفی تولید میشود و در موارد متعدد کاربرد دارد بنابراین در خرید و فروش ورق آهن قیمت آن ثابت نیست و با توجه به نیاز شما متفاوت است.

مشخصات فنی لمبه

ضخامت لمبه میتواند بین 4/. تا1/25 میلیمتر باشد

جنس لمبه روغنی، گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک است

دامپا در پانل سقفی به دو صورت سوراخ دار و ساده قابل استفاده است

فواید دامپا

نصب سریع و آسان

قیمت مناسب در عین زیبایی

ایمنی بالا در عین وزن سبک

عدم آسیب و شکستگی در طی زمان

ضد حریق

حداقل ترین ابزار و کارگر را نیاز دارد

دور ریز مصالح به کار رفته شده بسیار پایین است

با استفاده از دامپا به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی دسترسی سریع دارید

به نظافت و نگهداری بالا نیاز ندارد

قابل شست وشو است

شیوه اجرای دامپا

مشخص کردن خط تراز سقف

نصب نبشی لبه دیوار به کمک پیچ‌ و پرچ‌ یا رول پلاک (در نصب سقف کاذب دامپا بجای نبشی گالوانیزه به طور استاندارد از پروفیل پوشاننده لبه (‌ناودانی لبه‌) که جنس آن آلومینیوم (یا استیل‌) رنگی است استفاده می‌شود. این پروفیل به شکلی ساخته شده که لبه پانل‌های دامپا به راحتی در داخل آن قفل شوند)