ورق مسی

یک فلز غیر آهنی و طبیعی است که در طول تاریخ برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفته است ورق مسی می باشد. این به دلیل انعطاف پذیری آسان، رسانایی الکتریکی و حرارتی بالا و البته جذابیت زیبایی آن به دلیل پتینه سبزی است که هنگام قرار گرفتن در معرض هوا به خود می گیرد. ورق مس هزاران سال است که برای ساخت ابزار، لوله کشی و عناصر تزئینی استفاده می شود. امروزه تقاضای زیادی برای استفاده در بسیاری از صنایع، به ویژه برای کاربردهای الکتریکی دارد.

تقاضا برای ورق مسی

همانطور که در مطالب گذشته مانند خرید ورق سیاه اصفهان بیان کردیم، هرکدام از ورق ها خواص منحصر به فرد خود را دارند. این ورق نیز از این قانون مستثنا نیست. در حالی که ورق فلز با استفاده از طیف گسترده ای از فلزات- از جمله آلومینیم، برنج، فولاد ضد زنگ و تیتانیوم تولید می شود- ورق مس ورق انتخابی برای کاربردهای خاص است. این کاربردها بر رسانایی بالای فلز متکی هستند.

به همین دلیل از این ورق برای استفاده در صنایع لوازم برقی و ساختمانی رایج است. علاوه بر کاربردهای تاریخی آن برای لوله کشی و دکوراسیون، در سیم کشی، موتور، تجهیزات بیمارستانی و ماشین آلات صنعتی نیز یافت می شود.

همان طور که تامین کنندگان ورق های مس را بررسی می کنند، درک طیف گسترده ای از گزینه های ورق مس در دسترس مهم است.

مزایای ورق مسی

علاوه بر رسانایی بالا، استفاده از فلز ورق مس بر روی ورق های ساخته شده از قلع، آلومینیوم، تیتانیوم، نیکل یا نوع دیگری از فلز مزایای زیادی دارد. این مزایا عبارتند از:

در حوزه فروش ورق آهن مانند بسیاری از فلزات، ورق مس نیز به راحتی قابل استفاده مجدد و بازیافت بدون از دست دادن قدرت و کیفیت است. ورق های مس و اشکال دیگر ممکن است برای استفاده مجدد ذوب شوند یا به سادگی به شکل اولیه خود برگردند.

تقاضا برای ورق مس

ضد میکروبی

در حالی که مقادیر زیادی از این ورق برای انسان سمی است، باکتری ها، مخمرها و ویروس ها در تماس با سطوح مسی از بین می روند. در واقع، این فلز در آزانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به عنوان یک ماده ضد میکروبی ثبت شده است. این امر آن را به ویژه در تنظیمات مراقبت های بهداشتی و سطوح با لمس بالا ارزشمند می کند.

انعطاف پذیری

شکل دادن و دستکاری مس آسان است. می توان آن را خم کرد، کشید، چکش زد و به اشکال مفید مختلف درآورد، اغلب با اعمال نیرو به تنهایی بر خلاف حرارت دادن مکرر. به همین دلیل است که احتمالا جزو اولین فلزاتی بود که توسط انسان دستکاری شد، زیرا مانند پروسه تولید و خرید ورق سیاه نیازی به ذوب ندارد.

مقاومت در برابر خوردگی

تنها فلزاتی که کندتر از ورق مسی تجزیه می شوند، فلزات گرانبها هستند که بسیاری از آنها برای کاربردهای صنعتی بسیار گران هستند. واکنش پذیری کم مس- به آب یا اسید واکنش نشان نمی دهد-آن را بسیار مطلوب می کند.

آلیاژها

هنگام خرید و فروش ورق آهن و انتخاب نوع ورقی که برای کاربرد خود نیاز دارید، مهم است که بدانید ورق های مس دارای آلیاژهای مختلفی هستند. آلیاژها مخلوطی از دو یا چند فلز مختلف هستند. آلیاژهای ورق مس اغلب شامل برنز یا برنج هستند که به ورق ها خواص فیزیکی بیشتری می بخشد. در حالی که بیشتر از 400 نوع آلیاژ مس وجود دارد، بیشتر مسی که در ایالات متحده فروخته می شود فقط به شکل چند آلیاژ است. ما در Three D Metals ورق های مس را در آلیاژ 110 و محصولات مس اضافی را در آلیاژهای 102، 145، 172 و 100 ارائه می دهیم.

ضخامت

ضخامت فلزات در تمامی انواع ورق ها مثل خرید ورق آهن 2 میل مسئله مهمی است. ضخامت یا گیج ورق های مس می تواند بسیار متفاوت باشد. هنگام سفارش ورق های مسی از یک تامین کننده ورق مس، مطمئن شوید که روش اندازه گیری گیج یا ضخامت را درک کرده اید. ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما هرچه عدد گیج بزرگتر باشد، ورق مس نازک تر خواهد بود. به عنوان مثال یک ورق گیج 24 ضخامت 0.0215 اینچ دارد، اما ورق گیج 11 ضخامت 0.1250 اینچ خواهد داشت.

ضخامت ورق مس

تکمیل ورق مسی

مس را می توان به روش های مختلفی تکمیل کرد که ظاهر آن را تغییر می دهد. مس تنها زمانی به روکش آینه مانندی دست می یابد که با روکش مصنوعی کار شود، زیرا مسی که در معرض هوا قرار می گیرد شروع به تشکیل یک پتینه سبز می کند. این به دلیل خوردگی اکسیژن است، اما این فرآیند را می توان از طریق فرآیندهای شیمیایی اعمال شده روی محصول نهایی نیز تسریع کرد.

خواص دیگر مس

مس از طریق دست زدن(اسید پوست) کدر می شود. در حالی که ما سعی می کنیم ورق ها را در شرایط بسیار خوب ارسال کنیم، ممکن است متوجه شوید که برخی از سطوح علامت گذاری شده است. با برنج ریستورر حذف کنید.

ضخامت های مختلف موجود است0.5 و 1.0 میلی متر دارای یک فیلم محافظ در یک طرف هستند.

مس به راحتی لحیم می شود یا از چسب اپوکسی 2 قسمتی استفاده می شود.

وقتی اکسید می شود سبز می شود (Verdigris).

نوع نازک(0.076- mm 0.1) این ورق بسیار چکش خوار است و می توان آن را با قیچی یا چاقوی جراحی برش داد.

برای ضخامت های ضخیم تر، از تراشه های حلبی یا اره تیغی برای بریدن ورق های 0.5 میلی متر و بالاتر استفاده کنید.

اگر در حال برنامه ریزی یک طرح پیچیده هستید، خدمات حکاکی عکس ما می تواند در مس حکاکی کند.